Upravit stránku

Darování krevní plasmy je bezpochyby záslužné. I tak vám ale možná vrtá hlavou, proč jej vlastně podstoupit? Přeci jenom  darujete kus sebe, a tak máte právo vědět, co se s vaší plasmou stane dál.

Tím, že k nám přijdete darovat plasmu, máte skvělou příležitost někomu pomoci. Plasma se totiž dále zpracovává, a tak její dostatek někomu zachrání život a pomůže vyléčit zákeřnou nemoc. Látky, které od vás získáme, používáme pro dobrou věc. A to vám garantujeme. 

Plasma zachraňuje životy

Krevní plasma obsahuje látky, nezbytné pro zachování imunity a srážlivosti krve. Proto se využívá při léčbě popálenin, při onemocnění ledvin, jater, poruchách srážení krve i při mnoha dalších úrazech nebo vážných nemocech. 

Proč darovat krevní plazmu?

Otázka peněz?

Někomu darování plasmy může připadat trochu rozporuplné, protože za něj nabízíme finanční náhradu. Věřte však, že jde o náhradu za čas, dopravné a další spojené náklady, které naši dárci mají. Nic se však nemění na tom, že plasma dále pomáhá

Co je vlastně plasma

Plasma tvoří asi polovinu krevního objemu. Ta druhá je složená z krevních destiček a bílých a červených krvinek. Je to žlutá zakalená tekutina, tvořená zejména z vody, enzymů, hormonů, glukózy a minerálních látek. Dospělý zdravý člověk má v sobě přibližně 3-3,5 l plasmy. V našem těle slouží jako médium – přenáší cukry, lipidy, hormony i kyslík a oxid uhličitý. Obsahuje a přenáší i látky, které podporují srážení krve.

Nahoru