Upravit stránku

Darováním plazmy pomůžete zachránit život druhým nebo vyléčit zákeřnou nemoc. V novém odběrovém centru Plasma place ale máte možnost pomoci ještě více. Pokud se vzdáte finanční náhrady za odběr, poputují peníze na konto organizace Srdcerváči podporující zaměstnávání osob se zdravotním postižením.

„Komerčních center na darování krevní plazmy je již relativně hodně. Našim cílem proto bylo vytvořit pro dárce dobře dostupné dárcovské centrum, které nebude připomínat nemocnici, ale nabídne příjemné prostředí a komfort," uvedla ředitelka centra Michaela Kubová. Velkou předností Plasma Place je navíc spolupráce s projektem Srdcerváči, projektem Nadačního fondu pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením.

Každý, kdo se vzdá finanční náhrady za darování plazmy, automaticky věnuje finanční příspěvek osobám se zdravotním postižením. „Prostřednictvím Srdcerváčů se snažíme veřejnosti ukázat, že zdravotně postižení chtějí a mohou pracovat a mnohdy jim jen stačí dát šanci a pootevřít pomyslné dveře. Veškeré finanční příspěvky od dárců poputují do organizací, které zaměstnávají více než padesát procent zdravotně postižených, nebo jednotlivcům, kteří se přes své onemocnění či úraz rozhodli vzít osud do svých rukou a stát se drobnými podnikateli. Velmi si proto spolupráce s Plasma Place vážíme a všem dárcům děkujeme," vysvětlila ředitelka projektu Srdcerváči Hana Potměšilová. Memorandum o vzájemné spolupráci podepsaly za „své“ organizace obě paní ředitelky během slavností akce 6. dubna 2017 za účasti řady známých osobností.

„Darovat dvakrát“ -  tedy darovat krevní plazmu a poté finanční náhradu ve prospěch projektu Srdcerváči se na místě rozhodla i řada známých sportovců, mimo jiné hokejisté HC Sparta Jaroslav Hlinka a Jan Piskáček, a mistr světa v rychlostní kanoistice a dvojnásobný olympijský medailista Josef Dostál.  „Krevní plazma může pomoci zachránit život druhým nebo vyléčit zákeřnou nemoc. Beru to tak, že každým odběrem dáváte někomu naději na život, a že jednou budu potřebovat pomoc třeba i já," řekla další známá dárkyně, moderátorka a Česká Miss Earth 2013 Monika Leová.

Monika Leová darovala krevní plazmu spolu se svým snoubencem Martinem. Darujte i vy!
Josef Dostál daruje dvakrát. Podpořte i vy projekt Srdcerváči.
Jaroslav Hlinka daruje dvakrát. Podpořte i vy projekt Srdcerváči.
Jan Piskáček daruje dvakrát. Podpořte i vy projekt Srdcerváči.
1
Nahoru